11 Aralık 2013,
 0

Google’ın yerel işletmeler için merkezi artık Google Rehber oluyor.

Google’ın yeni servisi olan  Google Rehber artık tüm işletmeler için büyük önem taşır hale geldi. Google Rehber bir web siteniz olsun yada olmasın firmanızı Google’a taşımakta.

Bu servis nasıl çalışır ve etkileri nelerdir?
Google Rehber, Google harita (Google Maps) ile ilişkili çalışan bir servistir. Google Rehber’e firmanız ile ilgili bilgiler girilebilmektedir. Firmanızın sattığı ürünler veya hizmetler ile ilgili 5 kategoriye kadar seçim yapılabilmektedir.

Firmanızın adı, adresi ve telefon numarasının kayıt edilmesinden, ofisinizin açılış ve kapanış saatlerine kadar. Ürünleriniz hakkında bilgiler, ödeme yöntemlerinizden, işletmenize ait fotoğraf ve video yüklenebilmekte.

Google Rehber’in en büyük avantajlarından biri, firmanıza ait bir web siteniz olsun yada olmasın Google’a kayıt olabilmekte ve aramalar da çıkabilmektesiniz. Web siteniz olsa dahi, yine de Google Rehber de bulunmanızı tavsiye etmekteyiz. Lokasyon bazlı Google da yer almak ve firmanızın tanıtımını yapmak için Google Rehber’i kullanabilirsiniz.

Firmanız veya Web sitenizin Google Rehber’e eklenirken dikkat edilmesi gereken hususlar;
• Adres bilgileriniz doğru girilmelidir, aksi halde Google Maps üzerinde bulunduğunuzdan farklı bir adreste gösterilirsiniz.
• Telefon numaranız (Sabit / Gsm) doğru yazılmalıdır. Çünkü Rehber kaydı için “Onay Kodu” (Pin) bu numaralar üzerinden size bildirilir.

Bilgilerinizin doğru bir şekilde girilmesi, rehber de yayınlanmanız ve sizinle ilgili kategoride yer almanız için önem arz etmektedir. Google arama sonuçlarında ilgili işletmeleri Google Maps servisi ile ilişkilendirerek sonuçları listelemektedir. Rehber servisi gün geçtikçe gelişmekte ve önümüzdeki günlerde neredeyse hayat haritası niteliği taşıyacak öneme sahip.

Google Rehber kayıt doğrulanması ile ilgili “Onay Kodu” (Pin) başvuruların yoğunluğuna göre 1 hafta ile 3 hafta arası gibi süreleri bulabilmektedir.

Google Rehber kaydının da içerisinde bulunduğu “Haritalara Kayıt” hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için 0.850 302 7687 numaraları telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.

24/04/2015 tarihinden itibaren hizmetlerimize KORNEA markamız ile devam etmekteyiz. Dilerseniz ziyaretinize yeni web sitemizden devam edebilirsiniz.www.kornea.com.tr
+