Logo, kurumsal kimliğin ve firmanızın temelidir. Tüm hizmet ve ürünlerinize yansıtmış olduğunuz karakteristik özelliklerin, sizin ve müşterilerinizin arasında en özele indirgenmiş halidir. O yüzden logo ’nun önemi diğer bütün unsurların en başında gelmektedir.

Üzerine bu kadar anlamın yükleneceği bir logo tasarımı konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Tasarım da şıklık kadar sadeliğinde anlamı bir okadar önemli olacaktır. Anlaşılabilir ve akılda kalıcı olması, seçilebilir ve ayırt edilebilir olması siz hizmetlerinizi gerçekleştirirken pekişecek ve olması gereken anlamı ve bütünlüğü kazanacaktır.

Logo Tasarımı Çalışmaları Süreci;

Projelendirme

İhtiyaçlarınıza yönelik logo’nun sektörünüze veya sunmakta olduğunuz hizmete göre planlanlanarak şekillendirilmesi. Bu nokta da logo’nuzun ana fikri oluşacak ve logo tasarım çalışmanız başlatılacaktır.

Değerlendirme

Hazırlanan örnekler bir ön elemeden geçirildikten sonra tarafınıza sunulur ve sunulan logolar arasından ortak nokta belirlenen logo tasarımı üzerinde yoğunlaşılarak istişare müşteri ile istişare edilir. Sonrasın da ortak nokta belirlenen tasarımı üzerinde alternatifler (duruş açısı, hizalamalar, yer değişiklikleri vb. gibi) oluşturularak tekrar tarafınıza sunulur. Bu alternatifler dahilinde logo çalışması karar verilen tasarım ile sonlandırılır.

Teknik

Sizin için hazırlanan logo tasarımı kesinlikle vektörel olmalıdır. Vektörel olmayan tasarımlar, baskı veya reklam çalışmalarında deforme olacak ve detay kayıpları meydana gelecektir. Oysa ki vektörel olarak hazırlanan tasarımlar, istenildiği kadar büyütülmesi veya istenildiği kadar küçültülmesi halinde detay kaybetmeyecek ve standartını her ortamda koruyacaktır.

Sonuç

Belirlenen logo tasarımı, vektörel ve diğer dosya türevleri ile tarafınıza teslim edilir. Aynı zamanda sizin için hazırlanan tasarım çalışması kendi arşivimizde saklanarak, daha sonra talep edilmesi halinde tekrar gönderilebilir.

Logo Tasarımı ile ilgili referanslarımızdan bazılarını aşağı da bulabilirsiniz;

Referanlarımızın devamını görüntülemek için lütfen tıklayınız.

Marka Adı Çalışması

Markanızın belirlenmesi, adınızın anlamı kadar önemlidir, çünkü müşterileriniz artık sizi markanızla hatırlıyacaklar. Alternatifli ve anlamlandırılmış olarak yaptığımız marka çalışmalarında, alternatifler arasından seçilecek markaların, marka tescili uygunluğu ve alanadı tescili için uygunluğu tarafımızdan kontrol edilmektedir.

Logo Tasarımı

Markanıza özel, 5 alternatifli, vektörel çizim tasarımlarla, kurumsallığınızın temeli olan logo ve amblem tasarımları

Slogan

Slogan markanızı bütünleyici en temel unsurdur. Müşterilerinize Misyon ve Vizyonunuz hakkında özet bilgi verir. Alternatifli olarak üretilen slogan çalışmalarımızdan son derece memnun kalacaksınız.

24/04/2015 tarihinden itibaren hizmetlerimize KORNEA markamız ile devam etmekteyiz. Dilerseniz ziyaretinize yeni web sitemizden devam edebilirsiniz.www.kornea.com.tr
+