Logo, kurumsal kimliğin ve firmanızın en temel unsurlarından birisi niteliğindedir. Tüm hizmet ve ürünlerinize yansıtmış olduğunuz karakteristik özelliklerin, sizin ve müşterilerinizin arasında en özele indirgenmiş halidir. O yüzden logo ’nun önemi diğer bütün unsurların en başında gelmektedir.

Bu kadar önem arz eden kurumsal logo tasarımı konusunda dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Tasarım da şıklık kadar sadeliğinde anlamı bir okadar önemli olacaktır. Anlaşılabilir ve akılda kalıcı olması, seçilebilir ve ayırt edilebilir olması siz hizmetlerinizi gerçekleştirirken pekişecek ve anlamı ile bütünlüğünü kazanacaktır.

Logo Tasarımı Çalışmaları Süreci;

Projelendirme

Logo’nun sektörünüz ile veya sunmakta olduğunuz hizmetle ilişkili  bir şekil de planlanlanarak şekillendirilmesi. Bu nokta da logo’nuzun ana fikri oluşacak ve kurumsal logo tasarımı çalışmanız başlatılacaktır.

Değerlendirme

Hazırlanan örnekler bir ön elemeden geçirildikten sonra tarafınıza sunulur ve sunulan logolar arasından ortak nokta belirlenen kurumsal logo tasarımı üzerinde yoğunlaşılarak istişare müşteri ile istişare edilir. Sonrasın da ortak nokta belirlenen tasarımı üzerinde alternatifler (duruş açısı, hizalamalar, yer değişiklikleri vb. gibi) oluşturularak tekrar tarafınıza sunulur. Bu alternatifler dahilinde logo çalışması karar verilen tasarım ile sonlandırılır.

Teknik

Sizin için hazırlanan kurumsal logo tasarımı kesinlikle vektörel olmalıdır. Vektörel olmayan tasarımlar, baskı veya reklam çalışmalarında deforme olacak ve detay kayıpları meydana gelecektir. Oysa ki vektörel olarak hazırlanan tasarımlar, istenildiği kadar büyütülmesi veya istenildiği kadar küçültülmesi halinde detay kaybetmeyecek ve standartını her ortamda koruyacaktır.

Sonuç

Belirlenen kurumsal logo tasarımı, vektörel ve diğer dosya türevleri ile tarafınıza teslim edilir. Aynı zamanda sizin için hazırlanan tasarım çalışması kendi arşivimizde saklanarak, daha sonra talep edilmesi halinde tekrar gönderilebilir.

Logo Tasarımı ile ilgili referanslarımızdan bazılarını aşağı da bulabilirsiniz;

Referanlarımızın devamını görüntülemek için lütfen tıklayınız.

24/04/2015 tarihinden itibaren hizmetlerimize KORNEA markamız ile devam etmekteyiz. Dilerseniz ziyaretinize yeni web sitemizden devam edebilirsiniz.www.kornea.com.tr
+